#1 2009-09-11 11:56:33

Tobi

http://img141.imageshack.us/img141/5517/7mm.png

Zarejestrowany: 2009-09-10
Posty: 68
Punktów :   

Kakashi Hatake

Hatake Kakashi jest jedną z wiodących postaci w "Naruto", a jego znaczenie dla rozwoju fabuły mangi jest nie do przecenienia. Wychowawca głównych bohaterów, jeden z najbardziej znanych i cieszących szacunkiem shinobi Wioski Liścia. Jest również postacią ciekawą ze względu na dość specyficzny charakter oraz wyznawane i propagowane przezeń zasady moralne, ukształtowane przez traumatyczne przeżycia w młodości.

Mały Kakashi był uważany za cudowne dziecko. Już w wieku lat 5 udało mu się ukończyć Akademię Ninja, a rok później zaliczył egzamin na Chuunina. Nikogo jednak sukcesy młodego geniusza ninjutsu nie dziwiły, albowiem był on synem samego "White Fanga" (jap."Shiroi Kiba"), Hatake Sakumo. Sakumo, obok "Yellow Flasha" (późniejszego Yondaime) i Legendarnych Sanninów należał do absolutnej czołówki najpotężniejszych shinobi Konohy. Znany był zwłaszcza z mistrzowskiego posługiwania się swoim unikatowym tanto, które wydzielało charakterystyczną białą czakrę (stąd też przydomek). Broń tą odziedziczył później Kakashi, w rękach którego tanto zachowywało się podobnie jak w ojca, dzięki czemu Kakashi był łatwo kojarzony z "White Fangiem".

Pomimo sukcesów, w życiu rodziny Hatake wydarzyła się tragedia. Sakumo sprzeniewierzył się największym zasadom shinobi - porzucił misję, by ratować swoich przyjaciół. Towarzyszom pomógł, ale konsekwencje niewypełnienia misji poniosła cała Konoha. W efekcie tych wydarzeń Sakumo został publicznie potępiony, także przez przyjaciół, których uratował i skazany na społeczny ostracyzm. Nie mogąc znieść upokorzenia, popełnił samobójstwo. Jego ciało odnalazł wkrótce syn.

Wydarzenia te odcisnęły okrutne piętno na małym Kakashi. Upadek ojca i okoliczności jemu towarzyszące sprawiły, iż Kakashi zaczął absolutyzować kodeks ninja. Zasady stały się dla niego wszystkim, wytyczały drogę, zwalniały od etycznych wątpliwości. Trzymał się ich sztywno, niezależnie od okoliczności.

Po ukończeniu szkoły, małego geniusza Kakashiego wziął pod swoje skrzydła inny geniusz - noszący przydomek "Yellow Flash" Minato Namikaze, znany bardziej jako Czwarty Hokage. Pod czujnym okiem Yondaime Hatake szybko zaczął się rozwijać. W wieku 12 lat opracował swoją genialną technikę ninjutsu - Chidori (Tysiąc Siewek), a wkrótce potem został awansowany na Jounina. Jego towarzyszami w drużynie zostali medyczna ninja Rin oraz rywalizujący wiecznie z nim Uchiha Obito. W tamtych, początkowo szczęśliwych dniach wydarzyło się jednak coś, co odcisnęło na Kakashim nie mniejszy ślad, niż tragiczne wydarzenia związane z ojcem kilka lat wcześniej. Wydarzenia też wystawiły na próbę owe wspomniane stanowcze przywiązanie młodego Hatake do zasad.

Podczas wojennej misji, wykonywanej przez drużynę Kakashiego, przeciwnicy porwali Rin. Pozostali dwaj jej towarzysze zostali postawieni przed dylematem - czy kontynuować wyznaczą misję, mającą istotne znaczenie dla prowadzonych przez Wioskę Liścia w tym czasie działań wojennych, czy też misje porzucić, odmówić wykonania rozkazu i rzucić się na ratunek przyjaciółce. Na tym tle doszło też do ostrego spięcia miedzy zakochanym w Rin Obito, a absolutyzującym zasady Kakashim. Młody Uchiha wypowiedział wówczas w gniewie słowa, które wyryła się w Kakashim niczym sentencja w granitowym obelisku. "W świecie shinobi ten, który nie przestrzega przepisów, zasad, jest śmieciem, ale ten, kto nie dba o swoich towarzyszy, jest jeszcze większym śmieciem"* . W skutek tego sporu towarzysze się rozstali - Kakashi udał się samotnie wypełniać misję, którą Obito porzucił, celem ratowania Rin. Kakashim jednak targały wątpliwości - przypominał sobie ciepłe chwile z przyjaciółmi. Uświadomił sobie też, że towarzysze z drużyny dbali o niego i chronili przed niebezpieczeństwami. Zdał sobie sprawę z prawdziwego znaczenia słów "przyjaźń" i "wsparcie". Ostatecznie więc, Hatake Kakashi poszedł w ślady ojca - porzucił misję i udał się na pomoc przyjaciołom. Jednak straconego czasu, który Kakashi poświęcił na rozmyślania, nikt już przywrócić nie mógł. Na miejsce przybył w ostatniej chwili, ratując Obito z opresji, jednakże pośpiech sprawił, iż Kakashiemu nie udało się uniknąć ciosu przeciwnika, który rozorał mu lewą połowę twarzy i pozbawił oka. Podczas dalszej walki rannego i półślepego Kakashiego młody Uchiha wypchnął spod spadających głazów, chociaż w skutek tego sam pozbawił się szansy ucieczki. Ze zmiażdżoną głazem połową ciała, umierający Obito wciąż troszczył się o przyjaciół, a Kakashiemu jako prezent z okazji awansu na Jounina podarował swojego Sharingana (który przeszczepiła Hatake Rin).

Po tych wydarzeniach Kakashi porzucił pryncypalne traktowanie kodeksu ninja, a przyjął do serca zasadę, wyrażoną w słowach Obito, którą potem starał się zaszczepić swoim uczniom. Wydarzenia te również przyniosły Kakashiemu nieustające poczucie winy, Hatake bowiem żył w przekonaniu, iż gdyby jego interwencja byłaby szybsza, Obito by nie musiał poświęcać swojego życia dla niego. Od tego też czasu codziennie przychodził na symboliczny grób Obito - obelisk z wykutymi nazwiskami bohaterów poległych w walce. Przychodził, by pamiętać, iż przyjaźń i dobro towarzyszy czasem wymaga najwyższej ceny.

Dzięki Sharinganowi przyjaciela Kakashi mógł dalej się rozwijać. Dokończył swoje jutsu - Chidori oraz opanował nowe kuchiyose - przywoływanie psów. Dzięki kopiującemu oku (które co prawda nie funkcjonowało tak dobrze, jak u prawowitego Uchiha - Kakashi nie mógł korzystać ze wszystkich jego funkcji, a ponadto znacznie szybciej się męczył) nauczył się, albo mówiąc dokładniej, skopiował od innych shinobi ponad tysiąc technik. Zyskał dzięki temu przydomek Copy Ninja Kakashi albo Sharingan Kakashi. Szybko też dalej awansował - został dowódcą ANBU. Jako jeden z najzdolniejszych shinobi i wychowanek bohatera Konohy, Yondaime, Kakashi cieszył się olbrzymim szacunkiem, dlatego też powierzono mu najtrudniejsze misje.


http://i37.tinypic.com/28ulcuv.gifhttp://i36.tinypic.com/65zg4w.gif  http://i36.tinypic.com/2caakz.gif http://i36.tinypic.com/swskg5.gif
http://i35.tinypic.com/14d0zdw.gif http://i33.tinypic.com/v8juhk.gif http://i35.tinypic.com/1411nyr.gif
http://i33.tinypic.com/52exyd.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
sprawdź żółw czerwonolicy cena grzejniki wrocław Szynszylek.pl